مصاحبه اختصاصی با مدیرعامل محترم باشگاه فولاد مبارکه سپاهان

خبرنگار صدای سپاهان: جناب آقای مهندس طاهری از اینکه دعوت ما را برای مصاحبه پذیرفتید ، صمیمانه تشکر می نمائیم

آقای مهندس طاهری : بنده هم از دعوت شما بسیار سپاسگزارم و پاسخگوی سوالات شما هستم .

خبرنگار صدای سپاهان: سوال اول خود را با موضوع درآمدزایی و راه های نائل شدن به آن؛ که شاید بتوان آنرا معضل کلیدی باشگاه ها به ویژه باشگاه های بزرگ ورزشی قلمداد کرد، آغاز می­کنم، شما چه برنامه و تدبیری برای درآمدزایی دارید ؟

آقای مهندس طاهری : همانطور که اطلاع دارید، درآمدزایی باشگاه ها چه در ایران و چه در کشورهای پیشرفته اروپایی، آمریکایی، آسیایی و حتی کشورهای آفریقایی از مهمترین دغدغه های مدیران باشگاه ها می باشد و علی الخصوص در رشته فوتبال که شاید بتوان گفت : مردم دنیا را مسحور خود کرده است.

تیم های حرفه ای در اروپا، آمریکا و بسیاری از کشورها از جمله ژاپن کرده جنوبی ، استرالیا و … محدودیتهای مدیریتی و درآمدزایی باشگاه های ایرانی را ندارند و علاوه بر اینکه سهام آن ها در بازارهای بورس جهانی خرید و فروش می شود سبد درآمدی آنها نیز از TV RIGHT یا همان حق پخش تلویزیونی گرفته تا تجارت، بسیار متنوع است ولی در ایران باشگاه ها محدودیت های بسیار زیادی دارند و  اگر دولت و مجلس تدبیر عاجلی برای آن نیندیشند به یک کلاف سر درگم تبدیل خواهند شد.

و اما برگردیم به پاسخ سوال شما، ما با درک درست از همه محدودیت ها، طرح درآمدزایی باشگاه های بزرگ ورزشی را که حدود دو سال  پیش در اتحادیه فوتبال ایران توسط دکتر عباسی ارائه شد، مورد مطالعه و بررسی کارشناسانه قرارداده و نهایتا در ابتدای مدیریت بنده قرارداد رسما اجرایی شده است.

خبرنگار صدای سپاهان : این طرح چه ویژگی یا ویژگی های دارد که توجه شما را بدان جلب کرده و اکنون در چه مرحله ای از اجرای آن هستید؟

آقای مهندس طاهری : قرارداد طرح درآمدزایی باشگاه بر پایه استفاده از برند باشگاه فولاد مبارکه سپاهان می باشد و همانطور که می دانید برند باشگاه های بزرگ ورزشی دارای ظرفیت بسیار نیرومندی در حوزه ورزش، اجتماع و حتی اقتصاد هستند ولی کمتر به این برند توجه داشته اند و اکنون با توجه به این برند نیرومند ما توانسته ایم با تعداد زیادی از فروشگاه و واحدهای تجاری و خدماتی معتبر اصفهان که خوشبختانه تعداد آنها در حال افزایش است قرارداد امضا نماییم.

خبرنگار صدای سپاهان : انعقاد قرارداد با فروشگاه ها با چه هدفی انجام شده و پیگیری می شود ؟

پاسخ : ارائه تخفیف توافق شده در قرارداد به باشگاه مشتریان و هواداران باشگاه فولاد مبارکه سپاهان

خبرنگار صدای سپاهان : آیا تخفیف می تواند آنقدر جذابیت اقتصادی داشته باشد که شهروندان و هواداران را برای خرید به سمت و سوی فروشگاه های مورد نظر هدایت کند ؟

پاسخ : زیر ساخت انجام این پروژه بزرگ توسط  بانک قرض الحسنه رسالت طی  تفاهم نامه ای که به امضا رسانده ایم صورت می گیرد بدین ترتیب که :

  1. همه فروشگاه های طرف قرارداد دستگاه کارتخوان از بانک قرض الحسنه رسال دریافت می نمایند .
  2. یک برنامه شامل میزان تخفیف به خریداران که طبق قرارداد روی دستگاه ویژه کارتخوان نصب شده است و تخفیف مورد نظر به صورت خودکار و اتوماتیک برای مشتریان اعمال خواهد شد.
  3. شهروندان و خریداران می توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک های قرض الحسنه رسالت با افتتاح حساب کارت جدید باشگاه را با نام سپاهان کارت که کاملا با کارتهای قبلی متفاوت است دریافت نمایند .
  4. شهروندان و هواداران با مراجعه با فروشگاه های طرف قرارداد می توانند کالاها و خدمات مورد نظرشان را خریداری و به صورت آنلاین از تخفیفات بهره مند شوند و پیامک آن را روی گوشی همراه خود مشاهده نمایند .
  5. اگر شهروندان و هواداران از نحوه ارائه کالاها و خدمات و یا تخفیفات و یا نحوه برخورد فروشندگان و با طولانی شدن زمان آن و یا انجام نشدن تعهدات آنان انتقاد و شکایتی داشته باشند از طریق مدیریت ارتباطات با مشتریان CRM می توانند سریعا اطلاع رسانی نموده تا پیگیری شود .

در اینجا از آقای دکتر عباسی طراح و مجری طرح می خواهم سایر ویژگی های طرح را بازگو نمایند.

با سلام خدمت خبرنگار محترم صدای سپاهان و مردم گرامی اصفهان که بیشتر آنان دل در گروی باشگاه پر افتخار فولاد مبارکه سپاهان دارند ، با اجازه از مدیرعامل محترم باشگاه به چند ویژگی دیگر طرح درآمدزایی باشگاه فولاد مبارکه سپاهان اشاره می نمایم:

  1. شهروندان و هواداران با توجه یه میزان خرید به وسیله کارت عابربانک خود می توانند با افزایش اعتبار، درخواست وام قرض الحسنه با کارمزد ۲ درصد تا سقف ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان، طبق مقررات بانک قرض الحسنه رسالت را بنمایند و این به نفع شهروندان و هواداران است که هم از تخفیفات و هم از وام با کارمزد ۲ درصد بهره مند می گردند.
  2. شما فرض کنید یک خانواده بخواهد برای خرید لوازم منزل و یا جهیزیه  از فروشگاه های سطح شهر خرید کند و پول کافی هم نداشته باشد با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد به جای اینکه کالاهای مورد نظرشان را با وام ۲۰ درصد خریداری کنند از دو یژگی مهم یکی تخفیفات و دیگری وام قرض الحسنه برخوردار خواهند شد.
  3. دارندگان سپاهان کارت می تواند از قابلیت اصفهان کارت استفاده نموده و از آن برای خدمات شهری از جمله اتوبوس، مترو و غیر و همچین جهت ورود به ورزشگاه به جای بلیط کاغذی استفاده نمایند.
  4. شهروندان و هوادارانی که بیش از یک میلیون تومان در ماه با سپاهان کارت خرید داشته باشند در نوبت قرعه کشی جوایز ارزنده نیز شرکت داده خواهند شد.
  5. حمایت از نخبگان علمی جوان در ادامه این پروژه از قابلیت­هایی است که در نظر گرفته ایم تا آنان بتوانند در شکوفایی علمی و اقتصادی کشور مشارکت فعالانه داشته باشند و روش و زمان آن به اطلاع شهروندان گرامی خواهد رسید و اینها بخش کوچکی از قدرت برند باشگاه فولاد مبارکه سپاهان است و هدف اصلی این طرح با نصب اپلیکشین روی گوشی های هوشمند، یک فروشگاه به بزرگی یک شهر می باشد.خبرنگار صدای سپاهان : آقای مهندس طاهری اگر پیام ویژه ای برای شهروندان و هواداران گرامی دارید بفرمائید :پاسخ : ما از شهروندان و هواداران پول و کمک مالی نمی خواهیم ما از آنان می خواهیم با مراجعه فراگیر به شعب بانک های قرض الحسنه رسالت با افتتاح حساب و دریافت کارت جدید از قابلیتهای آن بهره مند گردند و در کنار آن باشگاه نیز به درآمدزایی پایدار و مناسبی خواهد رسید و از آنان می خواهم فروشگاه های معتبر را برای انعقاد قرارداد به ما معرفی نمایند و روابط عمومی و سایت باشگاه اطلاع رسانی های لازم را خواد داشت .به امید خداوند متعال فصل جدید، فصل شکوفایی دوباره باشگاه فولاد مبارکه سپاهان خواهد شد.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید.
SOCIALICON
Google+
صفحه رسمی توسعه اقتصادی سپاهان
TWITTER
FACEBOOK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *